برگزاری مانور آمادگی مقابله با زلزله در شهرستان باغملک

برگزاری مانور آمادگی مقابله با زلزله در شهرستان باغملک

 

*برگزاری مانور آمادگی در مقابل زلزله در باغملک*
📋به گزارش روابط عمومی فرمانداری باغملک امروز ۸ آذر ماه ۱۴۰۰ مانور آمادگی در برابر زلزله با حضور فرماندار و مسؤلین شهرستان در مدرسه امام خمینی (ره) روستای تنگ خشک برگزار گردید .

🔸بهروز فرج اللهی فرماندار باغملک طی برگزاری این مانور ضمن تشریح ضرورت برگزاری مانور های مختلف برای آمادگی بیشتر در مقابل بلایای طبیعی بویژه زلزله خواستار آمادگی در محیط های مختلف بخصوص در محیط مدرسه ،اماکن عمومی و منزل  با آموزش مداوم و مستمر شدند . 🔸 *وی گفت؛بطور کلی مانور و آموزش چگونگی مقابله با زلزله یعنی ارائه مجموعه ای از راهکارهای مناسب و کسب مهارت عملی جهت کاهش تلفات انسانی و به تبع آن کاهش هزینه های مالی و اجتماعی است.*
🔸فرماندار و رییس مدیریت مقابله با بحران  باغملک با بیان اینکه آموزش مداوم و مستمر در برابر زلزله بعنوان حلقه گم شده در مدیریت بحران است افزود با آموزش متناسب و مستمر می توان  هزینه بالای زلزله از نظر روحی ، روانی ،جانی و مالی  را کاهش داد.
فرج اللهی دانش آموزان را قشر مهم و اصلی جامعه عنوان کردند که باید از نظر روحی و روانی و جسمی آمادگی مقابله با زلزله را داشته باشند .
☑️در این مانور ادارات مختلف عملیاتی شهرستان از جمله هلال احمر ،اورژانش و ادارات خدماتی  آمادگی خود را در مواجهه با زلزله ارزیابی نمودند.

58