از ورود خودروهای غیر بومی به باغملک جلوگیری می شود

از ورود خودروهای غیر بومی به باغملک جلوگیری می شود

*از ورود خودروهای غیر بومی به شهرستان جلوگیری می شود*

📝به گزارش روابط عمومی فرمانداری باغملک محمد نجاتی پور جمعه در نشست اضطراری ستاد مدیریت بحران شهرستان باغملک از همراهی مردم  و تلاش های دست اندر کاران و عوامل اجرایی شهرستان در مقابله با کرونا تقدیر کرد.
✔️وی با تاکید بر لزوم اجرای دستورالعمل های ابلاغی استانداری خوزستان اظهار داشت: جلوگیری از گسترش ویروس کرونا یک تکلیف همگانی است و بر همین اساس از فردا همه مبادی  شهرستان تحت کنترل قرار می گیرد.

✔️وی اضافه کرد: خروج خودروهای بومی از باغملک هم ممنوع است و رانندگان متخلف با جرایم سنگین پلیس راهنمایی و رانندگی مواجه می شوند.

✔️فرماندار باغملک تصریح کرد:  فعالیت همه مدارس، دانشگاه ها و مراکز آموزشی  به مدت ۲ هفته تعطیل است  و فعالیت ادارات با نیمی از کارمندان و رعایت پروتکل های بهداشتی استمرار دارد.

✔️رییس ستاد مدیریت بحران باغملک برگزاری مراسم عزا و عروسی را ممنوع اعلام  و تاکید کرد: ترخیص اموات جهت دفن ساعت ۶ تا ۷ صبح  و مراسم خاکسپاری در ساعات ۶ تا ۸ فقط با حضور بستگان درجه یک انجام می گیرد.

✔️وی گفت: مداحان  و نوازندگان مراسم تشییع تحت پیگرد قضایی قرار می گیرند؛ همچنین ملزومات، وسایل، تجهیزات و خودرو آنها  هم توقیف می شود.

✔️نجاتی پور به ابطال مجوز حمل سلاح های گرمی که در مراسم ضبط می شود اشاره کرد و افزود: با چاپخانه هایی که پوستر یا بنر مراسم تشییع را چاپ کنند برخورد قانونی می شود و گروه ها و کانال های فضای مجازی که این گونه آگهی ها را نشر دهند مورد پیگرد قضایی قرار می گیرند.

✔️فرماندار باغملک به تعطیلی مشاغل سطح سه و چهار  اشاره کرد و گفت: مساجد و زیارتگاه ها، فروشگاه های لوازم خانگی و پوشاک، آژانس های املاک، قهوه خانه ها و مراکز عرضه دخانیات، آرایشگاه ها و سالن های زیبایی بانوان، باشگاه های ورزشی، قنادی ها با فروش شیرینی تر، کادو فروشی ها، پرده سراها، آتلیه های عکاسی و مهد کودک ها و …طی دوهفته آینده تعطیل هستند.

✔️نجاتی پور در پایان ضمن تاکید بر استمرار بازدید های گروه های نظارتی در اجرای دستورالعمل های ابلاغی، از بخشداران، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاها خواست تا اخبار و اطلاعیه های مربوط به کرونا را به آگاهی مردم برسانند و نظارت و کنترل لازم را در خصوص رعایت ضوابط بهداشتی روستا داشته باشند.

بر اساس آخرین آمار رسمی، بیش از  یکهزار و ۴۷۰ نفر در شهرستان باغملک به کووید۱۹ مبتلا شدند که از این تعداد ۶۶ نفر جان باختند

50